Excel (Polski): Usługa OneDrive

Lesson 2: Usługa OneDrive

/en/tr_pl-excel/rozpoczcie-pracy-w-excelu/content/

Wprowadzenie

Wiele funkcji pakietu Microsoft Office nastawionych jest na zapisywanie i udostępnianie plików online. OneDrive to wirtualne miejsce w Internecie do przechowywania danych firmy Microsoft, którego można używać do zapisywania, edytowania oraz udostępniania dokumentów i innych plików. Możesz uzyskać dostęp do OneDrive z komputera, smartfona lub dowolnego urządzenia, z którego korzystasz.

Aby rozpocząć korzystanie z OneDrive, wystarczy założyć bezpłatne konto Microsoft.

Jeśli nie masz jeszcze konta Microsoft, możesz przejść do lekcji Tworzenie konta Microsoft w naszym samouczku dotyczącym konta Microsoft.

Po utworzeniu konta Microsoft możesz zalogować się do pakietu Office. Wystarczy kliknąć Zaloguj się w prawym górnym rogu okna Excela.

signing in to Office

Korzyści z korzystania z OneDrive

Po zalogowaniu się na konto Microsoft możesz wykonać kilka czynności w OneDrive:

  • Dostęp do plików w dowolnym miejscu: podczas zapisywania plików w OneDrive będziesz mógł uzyskać do nich dostęp z dowolnego komputera, tabletu lub smartfona, który ma połączenie z Internetem. Będziesz także mógł tworzyć nowe dokumenty z OneDrive.
  • Utwórz kopię zapasową plików: zapisanie plików w OneDrive zapewnia im dodatkową ochronę. Nawet jeśli coś stanie się z komputerem, OneDrive zapewni bezpieczeństwo i dostępność plików.
  • Udostępniaj pliki: udostępnianie plików OneDrive znajomym i współpracownikom jest niezwykle łatwe. Możesz wybrać, czy umożliwisz edytowanie, czy wyłącznie wyświetlanie pliku, bez możliwości wprowadzania zmian. Opcja ta jest przydatna we współpracy z innymi osobami, ponieważ mogą one edytować dokument w tym samym czasie (jest to również znane jako współautorstwo).

Zapisywanie i otwieranie plików

Po zalogowaniu się na konto Microsoft, opcja OneDrive pojawi się za każdym razem, gdy  spróbujesz zapisać lub otworzyć plik. Nadal masz opcję zapisywania plików na komputerze, jednak zapisywanie plików w usłudze OneDrive umożliwia dostęp do nich z dowolnego komputera. Dodatkowo możliwe jest udostępnianie plików znajomym i współpracownikom.

Na przykład, po kliknięciu Zapisz jako możesz wybrać OneDrive  lub Ten komputer jako miejsce zapisu.

Choosing a save location

/en/tr_pl-excel/tworzenie-oraz-otwieranie-skoroszytu/content/