Excel (Polski): Nowe funkcje w pakiecie Office 2019

Lesson 31: Nowe funkcje w pakiecie Office 2019

/en/tr_pl-excel/czym-jest-usuga-office-365/content/

Nowe funkcje w pakiecie Office 2019

Pakiet Office 2019 został wydany we wrześniu 2018 roku. Jeśli korzystałeś z pakietu Office 2016 lub wcześniejszych wersji, prawdopodobnie pakiet Office 2019 będzie dla Ciebie znajomy. Interfejs jest podobny, a większość funkcji nadal działa tak samo. Istnieje jednak kilka ulepszeń, dzięki którym pakiet Office 2019 jest bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze.

Pakiet Office 2019 jest dostępny tylko dla komputerów z systemem Windows 10 lub jedną z trzech najnowszych wersji systemu macOS.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o nowych ulepszeniach i funkcjach pakietu Office 2019.

Aktualizacje wizualne

Pakiet Office 2019 zawiera kilka nowych możliwości, które dostosowują wygląd twoich projektów. Dostępna jest nowa biblioteka grafik o nazwie Ikony, którą można używać i dostosowywać w dowolny sposób. Możesz także przekształcić rysunki w standardowe kształty za pomocą funkcji Pismo odręczne na kształt i wstawiać interaktywne modele 3D do swoich projektów.

screenshot of a 3D model being using in Office 2019

Word

Program Word ma nową funkcję o nazwie Narzędzia edukacyjne, która może ułatwić czytanie tekstu bez wprowadzania trwałych zmian w dokumencie. Możesz zmienić odstępy w tekście, kolor strony, a nawet sprawić, aby program Word przeczytał tekst. 

screenshot of Word 2019's Learning Tools function in use

PowerPoint

PowerPoint zawiera nowe przejście Morph, które pozwala w krótkim czasie animować obiekty między slajdami. Jeśli lubisz zapisywać prezentacje jako pliki wideo, PowerPoint umożliwia teraz także eksportowanie prezentacji w rozdzielczości 4K.

screenshot of exporting a presentation as a 4K video

Excel

W programie Excel dodano kilka nowych typów wykresów: wykresy map i wykresy lejkowe. Istnieje również funkcja o nazwie Precyzyjny wybór, która pozwala odznaczyć poszczególne komórki po ich zaznaczeniu.

screenshot of precision selection being using in Excel 2019

Office 2019 vs. Office 365

Ważne jest, aby pamiętać, że Office 2019 nie ma tylu nowych funkcji co Office 365. Jeśli interesują Cię bardziej dynamiczne aktualizacje, możesz sprawdzić opcję subskrypcji pakietu Office 365.

Zmiany i ulepszenia w pakiecie Office 2019 są niewielkie, ale mogą pomóc w zwiększeniu wydajności i łatwości użycia w określonych sytuacjach.

/en/tr_pl-excel/czym-s-style-odniesienia/content/